Metabond WF Hi-Tech 400 g

Kód: 109
Neohodnotené
Značka: METABOND
€42 €35 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
28.9.2023

Detailné informácie

Podrobný popis

Mazadlo bolo vyvinuté na dlhodobé používanie, je vode odolné, zušľachťuje kovové povrchy, ako doplnok obsahuje látku, ktorá napomáha kĺzaniu. WF má výrazne dobrú schopnosť priľnutia, má viacúčelovú kalciovú bázu, bol formovaný pre syntetickú a prírodnú ropu. Obsahuje účinné látky s vysokou výkonnosťou, určené na mazanie počas náročných podmienok. Vonkajší vzhľad: svetlo žltá mazacia látka s dlhými vláknami.

Pomocou prípravku Metabond HF sa dá interval medzi obdobiami mazania zvýšiť, funkcionálna bezpečnosť sa zvýši a zníži sa nárok na údržbu. Vďaka svojim vlastnostiam  odoláva vymytiu z ložísk a miest mazania aj v extrémnych prípadoch. Jeho skvelé vode odolné vlastnosti odolávajú aj morskej vode, a aj v kyselinovom a lúhovom prostredí zabezpečuje trvalé mazanie. Na miestach, ktoré sa o seba trú, značne znižuje opotrebenie. Chráni koróziou, pri spojoch zabraňuje vzniku hrdze. Jeho schopnosť priľnutia je veľmi vysoká, rovnako je prípravok dobre čerpateľný a posúvateľný. Vďaka schopnosti odolávať vysokému tlaku je nadmieru stabilný pri opotrebovaní a šmýkaní. Tepelná oblasť použitia: - 25 °C... + 140 °C.  Pri správnom použití je garantované, že v strojoch nemôže nastať žiadna nevýhodná zmena.

Využitie:

Je použiteľný aj v prípade veľkého zaťaženia. Je vhodný na mazanie motorových vozidiel, priemyselných strojov, stavebných a poľnohospodárskych strojov, keď je tieto potrebné používať dlhodobo, v ťažkých podmienkach (je možné použiť ho aj v nárazových zaťaženiach, v prípade vysokého obsahu pary, na mieste, kde je stroj vystavený vplyvu slanej vody). Prípravok je použiteľný pri hocijakom stroji vystavenom veľkej záťaži, na mazanie klzkých a valcových ložísk, kĺbov, zdvižných zariadení, klzných a vystlaných koľajniciach, ohybných ložiskách, vodných čerpadlách, ako aj ložiskových miest vystavených veľkým záťažiam. Je obzvlášť vhodný na mazanie ložísk stavebných a silových strojov, poľnohospodárskych vozidiel, traktorov, žeriavov, vysokozdvižných vozíkov, ktoré potrebujú dlhodobé mazanie.

Použitie: Jeho použitie je rovnaké ako pri obyčajných mazadlách. Treba dodržiavať predpisy uvedené výrobcami zariadení.

Charakteristické údaje:

Farba: žltá

Zápach: charakteristický

Fyzikálny stav: mazadlo s dlhými vláknami

Bod kvapnutia (DIN 51801): 150 °C

Hustota (15 °C) (DIN 51757): 1,0 g/cm3

Bod vzplanutia (DIN 51583): >190 °C

Kinematická viskozita (40 °C): 850 mm2/s

Rozpusnosť vo vode (20 °C): nerozpustná

Tlak pary: < 0,1 mbar 

Tepelný rozklad: > 170 °C

Penetrácia (0,1 mm): 265 - 295

(Horeuvedené hodnoty sú charakteristické stredné hodnoty.)

Pôvod: Nemecko

Balenie: 400 g (štandardná mazacia patróna)

Mazacia technológia na najvyššej úrovni. Aditíva do oleja a paliva. Overená kvalita. Vyrobené v Nemecku.