Metabond ECO 5000 ml aditívum do oleja

Kód: 5999882074642
BENZIN DIESEL
Neohodnotené
Značka: METABOND
ZADARMOZADARMO €667 –15 %
5L
€667 –15 % €566,95 €472,46 bez DPH
Na objednávku 1-3 dni
Môžeme doručiť do:
28.9.2023

Detailné informácie

Podrobný popis

Metabond ECO je vývojom novej generácie. Je najmodernejším zušľachťovačom kovových povrchov pre motory osobných áut a malých úžitkových vozidiel s významným účinkom, ktorý znižuje trenie a vylepšuje mazaciu schopnosť. Odporúča sa do nových aj do použitých benzínových, dieselových a plynových motorov, miešaný s olejom predpísanou kvalitou. Je prispôsobený aj pre použitie vo vozidlách s katalyzátorom a filtrom pevných častíc.

Prvotným účinkom METABOND je chemické zušľachťovanie kovových povrchov, vďaka ktorému výrobok poskytuje ideálne podmienky pre olejový film, tým pádom sa opotrebovanie v motore zníži, ako aj náklady na údržbu. Vplyvom pridania k najmodernejším bezpopolovým zušľachťovačom kovu polykeramiku (nano rozmernú) a špeciálne zložky zlepšujúce mazanie, Metabond ECO zvyšuje životnosť motorov a znižuje trecie straty o 60%.   

Zušľachťovanie kovových povrchov a polykeramika vylepšuje aj problémy netesnosti, tým pádom výrazne znižuje emisie výfukových plynov, ako aj prípadnú spotrebu oleja. Metabond ECO pomocou nanotechnológie je použiteľný aj v prípade super jemného olejového filtra.

Metabond ECO aj v prípade extrémnych záťaží zabezpečí ideálne podmienky pre motorový olej. Toto uľahčuje vnútorné fungovanie motora, ako aj pohyb súčiastok, čo je spojené so zvyšovaním výkonu motora a/alebo znižovaním spotreby pohonných hmôt.

Jeho použitím sa hladina hluku ihneď badateľne zníži. Pri pravidelnom používaní u nových zariadení sa garantuje trikrát dlhšia životnosť. Používanie Metabondu odstraňuje problémy pri studenom štarte a istý čas ochraňuje zariadenie pred problémami spôsobenými čiastočným nedostatkom oleja, ba aj v prípade straty celkového tlaku oleja.

Oleje zariadení ošetrené Metabondom, kvôli ideálnejších okolností chodu motora zachovávajú svoje mazacie vlastnosti dlhšie, tým pádom sa predlžuje interval výmeny oleja, čo je priaznivé aj pre životné prostredie.

Je miešateľný so všetkými syntetickými aj minerálnymi motorovými olejmi pre osobné vozidlá.

Oblasť použitia:

Výlučne do benzínových, dieselových a plynových motorov osobných a malých úžitkových vozidiel, lebo obsahuje špecifické olejové zloženie pre motory osobných vozidiel. 

Použitie: 

Obsah flakónu ohrejeme na radiátore alebo postavíme do teplej vody, aby bol v tekutom stave, potom dobre pretrepeme a 1 flakón (250 ml) vlejeme do motora (4-8 litrová olejová náplň). Prilejeme k čerstvému už prevádzkovo teplému oleju, potom necháme pár (4-5) minút bežať motor. Toto ošetrovanie opakujeme pri každej výmene oleja. Používanie Metabondu predpokladá použitie oleja s predpísanou kvalitou!

Trvanlivosť:

Bez otvorenia neobmedzená trvanlivosť, po otvorení spotrebovať do 2 rokov.

Pôvod: EU

Dodatočné parametre

Kategória: Aditíva do oleja Metabond
DIESEL: ANO
BENZIN: ANO

Mazacia technológia na najvyššej úrovni. Aditíva do oleja a paliva. Overená kvalita. Vyrobené v Nemecku.