Metabond CL 250 ml - preplachovač oleja

Kód: 67
BENZIN DIESEL
Neohodnotené
Značka: METABOND
€14 €11,67 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
5.12.2023

Metabond CL - prepalch oleja. Používa sa na vypláchnutie motora pre výmenou oleja.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Metabond CL je High-Tech prípravok na čistenie vnútorných častí benzínových, dieselových a plynových motorov.

Vďaka špeciálnemu rozpúšťaciemu zloženiu odstraňuje voskové usadeniny a nečistoty z mazacieho systému, tým pádom sa zvyšuje výkonnosť, kompresia motora a životnosť katalyzátora. Jeho používaním sa znižuje spotreba oleja a pohonnej látky. Nezostane škodlivá motorová kyselina, ktorá by mohla poškodzovať čerstvý olej! Pevné usadeniny (karbóny) rozpúšťa a udržiava v tekutom stave dovtedy, kým sa starý olej odstráni z motora. Takto nemôže spôsobiť upchanie v malých prierezoch olejových vývrtoch v porovnaní s inými, lacnými čističmi motorov.

Veľa na trhu dostupných motorových čističov s obsahom petroleja nie sú porovnateľné s moderným prípravkom Metabond CL. Pri opotrebovanejších motoroch sa jeho používaním zvyšuje, ba vyrovnáva kompresia valcov.

Počas čistenia použitý olej okamžite stratí svoju mazaciu schopnosť a redne. Metabond CL obsahuje špeciálny polymér zušľachťovača kovových povrchov, ktorá počas čistenia ochráni motor proti poškodením a opotrebovaním. Pri správnom použití je garantované, že v strojoch nemôže nastať žiadna nevýhodná zmena.

Oblasť použitia:

V prvom rade je odporučený pre nové, málo alebo viac opotrebované benzínové, dieselové, plynové, wankelové spaľovacie motory. Je vhodný aj na vnútorné čistenie prevodoviek a diferenciálov pri použití minerálneho, ako aj pri plno syntetického oleja.

Použitie:

Obsah fľaše Metabond CL (250 ml) prilejeme k prevádzkovo teplému oleju určenému na výmenu, potom 15 minút necháme bežať motor na nízkych otáčkach (z času na čas sa môže pridať trošku "väčší" plyn). V prípade osobných vozidiel stačí obsah fľaše na čistenie motora od 3-6 litrovou olejovou náplňou, pri úžitkových vozidlách obsah fľaše stačí k 6 - 12 l oleja. Potom podľa predpisu vypustíme olej z motora, vymeníme olejový filter a naplníme motor predpísaným, čerstvým olejom. Kvôli maximálnej čistoty a bezpečnosti pred naplneným motora predpísaným, čerstvým olejom treba vyplachovať motor vyplachovacím olejom a až potom vymeníme olejový filter.

Trvanlivosť:

5 rokov bez otvorenia.

Pôvod: EU

Balenie: 250 ml

Dodatočné parametre

Kategória: Aditíva do oleja Metabond
DIESEL: ANO
BENZIN: ANO

Mazacia technológia na najvyššej úrovni. Aditíva do oleja a paliva. Overená kvalita. Vyrobené v Nemecku.