Liqui Moly 3721 Keramická prísada do oleja 300 ml

Kód: 3721
BENZIN DIESEL
Neohodnotené
Značka: Liqui Moly
€19,90 €16,58 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
28.9.2023

Detailné informácie

Podrobný popis

Liqui Moly CeraTec Prísada s obsahom mikrokeramických tuhých mazadiel vhodná do všetkých motorových olejov. Prísada znižuje trenie a opotrebenie vďaka mikrokeramickým zlúčeninám s extrémne vysokou chemickou stálosťou, odolnosťou proti vysokej teplote a tlakovou zaťažiteľnosťou. Pôsobením prísady sa predchádza priamemu kontaktu kovových styčných plôch a tým dochádza k zvyšovaniu životnosti motora. Ľahkobežný efekt pri prevádzke motora znižuje spotrebu pohonných hmôt u benzínových aj dieselových motorov.
Prísada sa pridáva do motorového oleja a ku zmiešaniu dôjde samovoľne. Objem 300 ml stačí až pre 5 l oleja. Účinnosť trvá po 50.000 km (je nutné dodržiavať výrobcom vozidla odporúčané intervaly výmeny oleja).
Nepoužívajte v motocyklových motoroch s mokrou spojkou.

APL je známy skúšobný inštitút v Nemecku, ktorý zamestnáva viac než 700 pracovníkov a prevádzkuje 145 kontrolných staníc na motory. ALP bežne testuje motory a súčiastky motorov pre výrobcov automobilov. Keď firma LIQUI MOLY požiadala inštitút o testy, veľmi ho to prekvapilo: LIQUI MOLY je prvým a jediným podnikom na trhu, ktorý dobrovoľne požiadal inštitút APL o testy svojich výrobkov.
Cera Tec je veľmi kvalitná prísada do olejov, ktorá obsahuje drobné keramické častice. Tieto častice chránia motor a znižujú trenie. Inštitút APL testoval ochranu proti opotrebeniu. Pri stúpajúcom zaťažení poháňalo jedno ozubené koleso druhé koleso tak dlho, kým sa nedosiahol určitý stupeň opotrebenia. So štandardným olejom sa dosiahol stupeň zaťaženia štyri. Ten istý olej s prísadou Cera Tec dosiahol stupeň zaťaženia deväť. Tento výsledok zvýrazňuje vynikajúcu ochranu pred opotrebením, ktorú zabezpečuje Cera Tec: motor vydrží dlhšie, je menej pravdepodobný vznik porúch a vďaka zníženému treniu klesá aj spotreba paliva